Filmy walka, pożar, na podstawie powieści

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje walka, pożar, na podstawie powieści. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Obejrzyj Dzwonnika z Notre Dame – spektakularną disnejowską adaptację klasycznej powieści Wiktora Hugo, uświetnioną muzyką Alana Menkena – i zaprzyjaźnij się z łagodnym samotnikiem Quasimodo. Trzy zabawne gargulce: Victor, Hugo i Laverne, zachęcają nieśmiałego Quasimodo do opuszczenia bezpiecznej dzwonnicy. Chłopak wyrusza na poszukiwanie pierwszego prawdziwego przyjaciela i poznaje cygańską piękność Esmeraldę. Wkrótce dzwonnik będzie musiał stanąć do walki o miasto i ludzi, których kocha, a przy okazji nauczy nas widzieć ludzi takimi, jakimi są, a nie na jakich wyglądają…
Telewizyjna wersja kinowego przeboju Pan Wołodyjowski. Scenariusz oparty na trzeciej części „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Serial opowiada historię pułkownika Michała Wołodyjowskiego (w tej roli Tadeusz Łomnicki), który dla ratowania Ojczyzny przed zakusami najeźdźcy porzuca klasztorny habit i staje do walki z wrogiem. Oprócz dramatycznych losów głównego bohatera, film – za sprawą postaci Onufrego Zagłoby (Mieczysław Pawlikowski) – posiada wątek komediowy. W tej postaci zawarł autor wady narodowe ówczesnej polskiej szlachty.
Historia miłości rzymskiego żołnierza Marka Winicjusza (Amleto Novelli) do pięknej chrześcijanki Ligii Kallini (Lea Giunchi).


Johnny Blake fałszywie oskarżony o morderstwo, ucieka i dostaje pracę na polach naftowych.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Scarlett O'Hara jest kapryśną córką właściciela posiadłości w Georgii i zakochuje się w Ashleyu Wilkes. On jednak zaręcza się z inną kobietą.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Japonia, czas niedalekiej przyszłości. Kryzys gospodarczy doprowadza do wzrostu przestępczości i anarchii wśród młodzieży. W tej sytuacji rząd wprowadza przeznaczoną dla uczniów ustawę Battle Royale. Na jej mocy raz do roku studenci jednej klasy zostają osadzeni na bezludnej wyspie i zmuszeni do niesamowicie okrutnej gry. W ciągu trzech dni, korzystając z różnych broni, muszą pozabijać pozostałych kolegów z klasy. Zasada jest prosta: może przeżyć tylko jedna osoba...
Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.

Ned Kelly

7,1
Film opowiada historię Neda Kelly, legendarnego bandyty, który żył w XIX wieku. Był synem irlandzkiego złodzieja, który został skazany na banicję do australijskiej kolonii karnej. Tam Ned wraz ze swym bratem i dwójką przyjaciół stworzył Gang Kelly, z którym przemierzył całą Australię, dokonując przez ponad 2 lata napadów rabunkowych głównie na banki.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…