Filmy druga wojna światowa, nazizm, relacja matka-córka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje druga wojna światowa, nazizm, relacja matka-córka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Adrienne jako pisarka zdobyła wszystko. Jej książki budziły zachwyt i oburzenie, kręcone na ich podstawie filmy przeszły do historii. Jej wielbiciele sądzili, że ją znają, ale nie wiedzieli, że gdzieś w głębi duszy Adrienne skrywa tajemnicę. I właśnie teraz nadszedł dla niej czas by powrócić do rodzinnego Paryża i zmierzyć się ze swoją przeszłością. Tu życie zacznie się dla niej od nowa: nowe uczucia, nowe wyzwania i możliwości. Lecz przede wszystkim będzie to czas na zmierzenie się z tym, co na tak długo wygnało ją z Paryża.
Film biograficzny, poświęcony Edycie Stein. Młoda kobieta wywodząca się z żydowskiej rodziny robi karierę naukową, jest asystentką znanego filozofa Edmunda Husserla. Nieoczekiwanie postanawia przyjąć wiarę katolicką, co wywołuje protesty krewnych. W jakiś czas póżniej wstępuje do klasztoru.
W czerwcu 1942 roku Anne Frank obchodziła w Amsterdamie swoje 13. urodziny. Ojciec daje jej zeszyt, w którym postanawia pisać swój pamiętnik. Niedługo potem rozpoczęcie łapanek zmusiło rodzinę Franków do ukrywania się. Znajdują schronienie w oficynie domu handlowego, w którym pracował Otto Frank. Obrotowy regał skrywa drzwi, za którymi pozostaną ukryci przez 2 lata, wkrótce dołączy do nich kolejna rodzina i samotny mężczyzna. Zmuszeni do milczenia i rozwiązłości przez cały dzień, ich warunki przetrwania są trudne. Nie tracąc nadziei, Anne Frank nadal zapisuje swoje wrażenia i uczucia w swoim dzienniku. 4 sierpnia 1944 Niemcy weszli do aneksu i aresztowali wszystkich nielegalnych mieszkańców. Anna zmarła na tyfus w obozie Bergen-Belsen w Niemczech w marcu 1945 roku...


Katyń

6,6
Opowieść o polskich oficerach pomordowanych podczas II wojny światowej przez NKWD w Katyniu. Obraz tragedii nieświadomych zbrodni kobiet, które czekały na swoich mężów, ojców, synów i braci. Bezkompromisowe rozliczenie kłamstwa, które miało kazać Polsce zapomnieć o swoich bohaterach.
Sally Perel, żydowski chłopak uciekając przed hitlerowcami, trafia do organizacji komsomolskiej w Grodnie, gdzie wciela się w żarliwego wyznawcę ideologii komunistycznej. Los sprawia, że wpada w ręce wyznawców ideologii wyższych ras... i okazuje się dla nich najczystszym egzemplarzem aryjczyka, godnym szlifowania swych umiejętności w kuźni kadr faszystowskiego państwa.

Upadek

7,4
Berlin, kwiecień 1945 roku. Na ulicach panuje chaos nie do opisania. Naród niemiecki czeka na swą nieuchronną klęskę. Adolf Hitler wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami ukrywa się w bunkrze w podziemiach Kancelarii Rzeszy. Wśród „świty” wodza znajduje się Traudl Junge, ostatnia sekretarka Hitlera. To jej wspomnienia posłużyły do przedstawienia ostatnich, spędzonych w izolacji, dwunastu dni życia wodza upadającej III Rzeszy. Te dramatyczne dni wzbudzają tak wiele kontrowersji i domysłów jak żaden inny etap biografii Hitlera. Co naprawdę wydarzyło się dziesięć metrów pod ulicami Berlina?
Po przeprowadzce rodziny z Berlina do Polski młody chłopak zaprzyjaźnia się ze swoim rówieśnikiem zza płotu, nie wiedząc, że ten jest żydowskim więźniem.
Ekranizacja książki Markusa Zusaka, uznanej za jedno z największych wydarzeń literackich ostatnich lat. Łącząca realizm z magią opowieść o dorastaniu dziewięcioletniej dziewczynki, która wysłana zostaje do rodziny zastępczej w Niemczech w czasach II wojny światowej. Dzięki swej jedynej pasji, książkom wykradanym skąd się da, odkrywa niesamowity świat, który pozwala przetrwać jej samej i jej bliskim.
Ostatni dzień wojny. Poranek pierwszego dnia pokoju. Pokazać tej szczególnej nocy losy młodego człowieka uwikłanego w okupacyjną przeszłość, zmęczonego bohaterstwem, przeczuwającego inne, lepsze życie. Cóż to za piękny temat do filmu. Tej szczególnej nocy spotyka się przeszłość z przyszłością - i zasiada do jednego stołu. Przy akompaniamencie tang i fokstrotów bohater filmu, Maciek Chełmicki, szuka odpowiedzi, jak żyć dalej - jak zrzucić dławiący bagaż przeszłości, rozwiązuje odwieczny dylemat żołnierza. Słuchać czy myśleć. A jednak Maciek zabije...
Sophie Scholl była niemiecką studentką, która razem ze swoim bratem Hansem i kilkoma innymi studentami założyła grupę konspiracyjną o nazwie „Biała Róża”. Organizacja ta sprzeciwiała się reżimowi hitlerowskiemu. Historia opowiedziana w filmie koncentruje się na wydarzeniach, które rozegrały się pomiędzy 17 a 22 lutego 1943 roku. Wtedy to Sophie i jej brat Hans zostali aresztowani przez Gestapo.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…